Máte správné použití plastových obalů

- Sep 09, 2019-

Máte správné použití přilnavé fólie?


Pokud jde o plastový obal , jsme velmi dobře obeznámeni, protože je to v kuchyni téměř nutnost.

Většina plastových obalů a plastových sáčků, které jsme dnes na trhu viděli, se vyrábí polymerací vinylové předsměsi jako suroviny. Klasifikace lepicí fólie je také určena rozdílem ve vinylové předsměsi.


Plastový obal na trhu lze rozdělit do tří kategorií: jednou je polyethylen, označovaný jako PE, a používá se převážně pro balení potravin, jako jsou fólie balené do zeleniny zakoupené v supermarketech, plastové sáčky na svačinu atd .; Třída je polyvinylchlorid, zkráceně PVC. Tento plastový obal má vysokou průhlednost, vysokou viskozitu a dobrou houževnatost. Používá se většinou při balení fólií pro volně ložené potraviny do supermarketů a při balení fólií pro polotovary ve velkých stáncích, ale může to přinést určité výhody pro lidské tělo. Třetí kategorií je polyvinylidenchlorid, označovaný jako PVDC, který se obvykle vyrábí do vnějších obalových sáčků, vařených vnějších obalových krabic a některých jednorázových nádobí.

Všichni víme, že pokud se čerstvé ovoce a zelenina nekonzumuje včas, ztratí se dokonce i některé živiny v lednici. V tuto chvíli může být obalen plastovým obalem, takže se výrazně sníží ztráta vody a živin a může se zabránit tomu, aby se jídlo v lednici vzájemně provonilo. Pokud jsou shnilé ovoce a zelenina v lednici zabaleny do plastového obalu, lze jej také izolovat. Role.


Nepochopení lepivého filmu

Ne všechny druhy ovoce a zeleniny však mohou být konzervovány plastovým obalem, jako je ředkvička, okurka a fazole zabalené v plastovém obalu, a to nejen, že je neuchovává čerstvé, a dokonce i původní živiny v potravě budou ztraceny. Nejen to, ale pokud je přilnavý film použit nesprávně, bude mít mnoho nepříznivých účinků. Například, když je čerstvě uvařená horká miska potažena plastovým obalem, povede to ke zrychlené ztrátě vitamínu C v misce a pokud kontakt s plastovým obalem, zejména lepicí fólií z PVC s vysokou teplotou nebo tukem, může zvýšit PVC fólie. Plastifikátory jsou v těle absorbovány olejem, který je pro lidské zdraví škodlivý.


Přestože film přilnul do našich životů, musíme věnovat pozornost také újmě, kterou to může přinést. Při nákupu lepicí fólie se pokuste vybrat produkty vyráběné běžnými výrobci a použití lepicí fólie by mělo být také standardizováno.

Když v našem životě používáme plastový obal , je snadné zajistit, aby se přilnavá fólie k sobě přilepila a je obtížné je oddělit. S ohledem na tuto situaci můžete plastový obal uložit v lednici a při použití jej vyjmout. Zjistíte, že je mnohem snazší odloupnout každou vrstvu filmu. Je to proto, že materiál obalového filmu dočasně ztrácí lepivost, když je ochlazován, a klimatizace také snižuje nepříjemnou statickou elektřinu mezi fóliemi; současně se za nízkých teplot mění také molekulární složení plastové fólie.


Dvojice:Kde koupit plastový obal pro stěhování Vynikající výrobce Další:Jaký plastový obal je ekologičtější a zdravější